CLASSIC Adrenalin-oil enduropsrint Dolní Hradiště 27 - 28.4 2019

IMG_4226

Uplynulý víkend se jel druhý podnik sezony CLASSIC Adrenalin - oil endurosprint v Dolním Hradišti u Plzně. V pátek jezdce přivítaly skoro letní teploty, ale předpověď počasí se potvrdila a již během večera se začalo ochlazovat.
V pátek již tradičně proběhly přejímky a prohlídka tratě a v sobotu v 9h ráno odstartoval mistrák a veteráni 1. Po startu trať vedla na cross test, který byl vzdálený cca 1 km od zázemí celého podniku a následně zpět do Dolního Hradiště, kde byl již všem dobře známý enduro test, který vedl korytem potoka, nechyběly i těžší výjezdy, které bylo ale možné objet a tento test je i díky těžším pasážím divácky oblíbený. Mistrák měl celou trať ještě suchou, tvrdou a rychlou.
Po skončení prvního závodu proběhl přípravný podnik dětí, které již startovaly za deště a těsně před startem přeboru ve 13h se spustila průtrž mračen zakončená kroupami Trať se tedy začala měnit a časy jezdců prodlužovat, pokud by zůstalo jen u jedné přeháňky byla by trať po projetí prvního kola ideální, ale přišla další velká dešťová přeháňka a tak bylo všude hodně vody a bláta.
Nejrychlejší jezdci sobotního dne byli Jiří Hádek, Ondřej Havrda, Lukáš Kučera, Robert Friedrich, Jan Charvát, Jakub Marek, Jakub Šefr, Jakub Horák a Jan Vašta.
V neděli se již počasí uklidnilo, i když byla zima, první v 9h odstartoval přebor na 6 kol a v 13h mistrák, také na 6 kol, který měl ovšem už úplně jinou trať než v sobotu dopoledne.
V neděli byli nejrychlejší Jiří Hádek, Ondřej Havrda, Lukáš Kučera, Jan Charvát, Robert Friedrich, Jakub Hroneš, Milan Engel, Jakub Marek, Jakub Horák a Jakub Šefr.
Nejrychlejší jezdci prvního endurosprintu v Jiníně Kryštof Kouble a Patrik Markvart se zde neúčastnili, protože již teď jsou na cestě na další podnik Mistrovství světa do Portugalska, po Portugalsku se přesouvají hned na další svět do Španělska, následně "přibrzdí" v České republice a pojedou na Mistrovství Evropy na Slovensko. Budou to tedy náročné 3 závodní týdny. Stejně tak i Adolf Živný, který doléčuje zranění z Jinína, tak aby byl připravený právě na Slovensko, kde si všichni výše jmenovaní stojí na medailových pozicích v průběžném pořadí.
I přes rozmary počasí to byl krásný a perfektně připravený závod od pořadatele KP enduro klub. Ještě letos se sem podíváme do Plas na klasickou soutěž, kterou opět pořádá KP enduro klub 24.-25.8.2019.